Novosti

Minimiziraj

Leon Šantek izabran među devet europskih talenata!

santek otocec 2015Veliko priznanje stiglo je iz Europske stolnoteniske federacije (ETTU) za Leona Šanteka i Hrvatski stolnoteniski savez. Mladi član Ljubešćice i Starra izabran je među devet talentiranih europskih stolnotenisača koji će ubuduće biti u posebnom razvojnom programu kojeg financira Svjetska stolnoteniska federacija (ITTF).  Ono što nas posebno čini ponosnim je što je Šantek izabran između 427 dječaka i djevojčica rođenih 2003/04.

Ove godine održala su se četiri Eurotalent kampa (dva predselekcijska, jedan kamp nada i jedan selekcijski kamp). Baš taj posljednji selekcijski kamp održan je u Otočcu na kojem su sudjelovala 22 igrača iz 11 europskih zemalja. Iz Hrvatske su sudjelovali Leon Šantek i Hana Arapović. Oboje su ostvarili zapažene rezultate na kampu, Šantek je na kraju osvojio treće mjesto, dok je Arapović bila peta. Treneri su nakon pažljivog odabira izabrali devet najboljih, a to su: 1. Theo Abrahamsson (Švedska), 2. Karl Hast (Švedska), 3. Leon Šantek (Hrvatska), 4. Joshua Weatherby (Engleska), 5. Maksymilian Miastowski (Poljska), 6. Danijela Karkušova (Srbija), 7. Rebecca Muskantor (Švedska), 8. Camelia Mitrofan (Rumunjska) i 9. Adriana Elena Zaharia (Rumunjska).

- Šantek je napravio sjajan rezultat, pogotvo ako znamo da je ovaj program prošlo petstotinjak igrača i igračica. Ovim izborom dobit će podršku ETTU-a, financijsku i programsku inekciju koja bi mu trebala pomoći u što boljem razvoju. Kroz cijelu godinu održavat će se razne akcije, pet do šest kampova itd. Ovaj uspjeh Šanteka je i poticaj drugim igračima i igračicama da probaju konkurirati za Eurotalent kampove, cilj je da se svake godine izabere 10 do 15 igrača koji će biti u tom sustavu  - istaknuo je Neven Cegnar, razvojni menadžer ETTU-a te dodao:
- Neki će i otpadati, namjeravam prekrižiti tri do četiri stolnotenisača koji su izabrani još 2014. godine.

U Dugom Selu je protekli vikend održano Prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete, mlađe kadetkinje, juniore i juniorke. Ponovo sjajni rezultati za naš klub.
Leon je n mlađim kadetima viceprvak, nakon poraza u finalu od Lovre Zovka sa 3:1. Prije toga Leon je dobio u četvrt-finalu 2. nositelja Bana, te 3. Borovnjaka.
Leon je osvojio još jednu medalju, 3. mjestu u paru sa Stjepanom Škodom iz Starr-a iz Varaždina. 3. u paru je bio i Nino Hrelec sa svojim partnerom Švaganovićem iz Svetog Lovreća.  iako još uvijek najmlađa kadetkinja, Ivona Štriga iznenadila je u starijoj konkurenciji te osvojila 3. mjesto, izgubivši u polufinalu od Hane Arapović sa 3:1. Vrlo dobre nastupe imali su janja Matijašec koja je ispala u četvrt-finalu od iste suparnice ko i Ivona, te Nino Hrelec izgubivši u osmini-finala od pobjednika Zovka. U ekipnom djelu mlađi kadeti(Leon šantek, Nino Hrelec i Gabrijel Barjaktarević) osvojili su 4. mjesto nesretno izgubivši u grupi i u meču za 3. mjesto od Zagreba i Mladosti sa 3:2, dok su mlađe kadetkinje(Ivona Štriga, Janja Matijašec i Jasmina Klopotan) bile 5.
Vikend prije seniorska ekipa u sastavu Karlo Štriga, Leon Šantek, Igor vesenjak i Dario Henezi igrala je u našoj sportskoj dvorani kvalifikacije za 1. hrvatsku ligu. Izborili su izvrsno 3. mjesto nakon poraza od Vodovoda Osijek i Čakovca, te pobjeda protiv Vukovara i Požege. Taj rezultat za sada ne donosi viši rang, ali postoji mogućnost odustajanja ekipe Kutine, čime bi naša ekipa postala prvoligaš.

U Osijeku je održano Prvenstvo Hrvatske za kadete na kojem je naš igrač, iako 3. godine mlađi od konkurencije osvojio senzacionalno 3. mjesto. nakon 1. mjesta u grupi, Leon je u 1/8 finala pobjedio Antolovića iz Svetog Lovreča sa 4:1, da bi nakon toga senzacionalno dobio reprezentativca Hrvatske Miljatovića iz Zadra 4:3.
U polufinalu je u neizvjesnom meču poražen od 1. kadeta Hrvatske Baneka iz Osijeka sa 4:2. U paru je bio također uspješan. Sa partnerom Stjepanom Škodom iz Starra varaždin poražen je u 1/4 finala od prvaka države para Banek, Dražić izSlijedi Slijedeći vikend od 24-26.04. u našoj dvorani domaćini smo kvalifikacija za 1. hrvatsku ligu-istog na kojima ćemo nastupati s pomlađenom ekipom.
Prošli vikend na veteranskom prvenstvu države u Varaždinu nastupali su Dražen Štriga i Dario Henezi. Dražen je osvojio 3. mjesto u paru s Križanvem iz Sraćinca, dok je henezi u pojedinačnoj konkurenciji dogurao do 1/4 finala gdje je poražen od Juričevića iz Zagreba.

U Dugom Selu je odigran TOP 12 mlađih kadeta. Leon je sa skorom 10:1 osvojio  izvrsno 1. mjesto ispred Antolovića iz Svetog Lovreča i Zovka iz Zagreba od kojeg je pretrpio jedini poraz sa 3:2. Vrlo dobar 8. je bio Nino Hrelec sa skorom 4:7.  u Zagrebu na turniru mlađih kadetkinja Ivona je , iako dosta mlađa od konkurencije bila izvrsna 3.sa skorom 8:3, iza Ilić iz Samobora i Brnić iz Jadranova, dok je druga naša igračica Janja Matijašec bila 7.  Slijedeći vikend u Osijeku na TOP-12 kadeta Leon je također bio izvrstan. Sa skorom 6:5 bio je 6. s istim brojem pobjeda kao i 4. ali sa slabijim međusobnim skorom. Svakako treba napomenuti da je svih  5 igrača koji su bili ispred Leona 3 godine starije od njega. Naši igrači navedenim plasmanima dokazuju da smo među najboljim klubovima u državi u mlađim dobnim kategorijama što dokazuju 2 osvojena TOP-12, Leon u mlađim kadetima i Ivona u najmlađim kadetkinjama.

Na turniru 12 najboljih u Hrvatskoj u kategoriji najmlađih kadetkinja Ivona Štriga je uvjerljivo osvojila 1. mjesto sa 7 uvjerljivih pobjeda izgubivši samo jedan set. U odsutnosti, zbog bolesti,  vodeće igračice s hrvatske rangliste Hane Arapović, Ivona je kao 2 nositeljica turnira u završnici pobjedila 1. nositeljicu turnira Sitar iz Drave Žabnik sa 3:0 vrativši joj za zadnja 3 uzastopna poraza. Slijedeći vikend Ivona s Janjom nastupa na TOP 12 mlađih kadetkinja u Zagrebu, kao i Leon i Nino na turniru 12 najboljih u Dugom Selu.
   Istovremeno na turniru TOP 8 Zagrebačke županije u Velikoj Gorici izvrstan je bio Rafael Barjaktarević koji je osvojio 2. mjesto izgubivši u finalu od svog ljutog protivnika Andrije Papka iz Dugog Sela.

U dva vikenda zaredom naši igrači nastupali su na 2 velika Međunarodna turnira u Varaždinu i Zagrebu na kojima je nastupalo na svakom oko 550 igrača iz 4 države. U Varaždinu u ekipnoj konkurencija Ivona Štriga je s Antonelom Papak bila 1. u najmlađim kadetkinjama, dok je pojedinačno bila 3. U kategoriji mlađih kadetkinja je ispala u 1/4 finala dok je Janja izgubila i 1/8. Loš vikend imao je Leon Šantek koji je u u mlađim kadetima ispao u 1/8, dok je u kadetima izgubio u 1/32. Hrelec Nino je također ispao u mlađim kadetima kao i Leon , dok je u kadetima ispao u grupi. Damjan je ua kadetima ispao u 1/16 finala. Grupu je prošao u najmlađim  kadetima Gabrijel Barjakterevič ali je ispao u prvom kolu, dok je Rafael ispao u grupi.
Na Tovi Stipančiću ostali smo bez pobjedničkog postolja sa 4 četvrt-finala. Ivona u najmlađim kadetkinjama i mlađim kadetkinjama, te Leon u mlađim kadetima i kadetima. Igrali su još Gabrijel, Janja , Damjna i Nino ali su nakon prolaska skupina ispali u 1/16 ili 1/8 finala. Treba još napomenuti da je naša bivša igračica Leona Šantek osvojila Tovu Stipančića nakon pobjede u finalu nad klupskom siugračicom Emom Marn jednoj od najboljih igračica u Europi u toj kategoriji. Slijede TOP-ovi 12 do kraja ove godine na kojima ćemo imati dosta naših igrača.

Naši igrači nastupali su na veoma brojnom(oko 350 igrača) Memorijalu Saša Paar koji je igran u vrlo lošim uvjetima na Zagrebačkom velesajmu. Osvojena su 2 treća mjesta, iako je da je bilo malo sreće trebalo biti puno bolje. Ivona je u najmlađima kadetkinjama bila 3. anon tijesnog poraza u polufinalu od Sitar Lucije, dok je Leon u kadetima iznenadio sa daleko starijim vršnjacima i osvojio izvrsno 3. mjesto. Zato je drugi dan u mlađim kadetima malo razočarao izgubivši u četvrt-finalu nesretno sa 3:2 od pobjednika turnira Borovnjaka, iako je u odlučujućem setu imao vodstvo 7:3. Još bliže postolju su bile Ivona i Janja izgubivši u 1-4 finala nakon propuštenih nekoliko meč-lopti. Vrlo dobara je bio i Gabrijel Barjaktarević plasiravši se u 1/8 finala što je njegov najbolji rezultat na HSTS-ovim turnirima. Malo je razočarao Damjan koji je ispao u kadetima u 1/8 finalu. U nedjelju je izvrstan rezultat na turniru u Ljutomeru u Sloveniji ostvario naš igrač Igor Vesenjak koji je osvojio u seniroima 3. mjesto.

Članovi kluba nastupali su 25. i 26.09. na turniru u Bjelovar na kojem je nastupalo oko 400 igrača. Najuspješnija je bila Ivona Štriga koja je osvojila 3. mjesto u najmlađim kadetinjama, dok su korak do pobjedničkog postolja bili Ivona i Janja ispavši u 1/4 finalu mlađih kadetkinja, te Leon ispavši u 1/4 finalu mlađih kadeta. 2 tjedna kasnije na Memorijalnom turniru u Osijeku nastupili su od članova kluba Ivona i Leon. Oboje su se vratili doma sa peharima. Ivona je izgubila u finalu po drugi puta zaredom od Lucije Sitar, dok je Leon ispao u polufinalu mlađih kadeta izgubivši od Antolovića iz Svetog Lovreća, kojeg je dan prije u 1/8 finala kadeta lagano dobio sa 3:0. U kadetima je Leon nakon pobjede protiv Antolovića u 1/4 finala izgubio od najboljeg kadeta Hrvatske Baneka. Ivona je također nastupala i u mlađim kadetkinjama, ali je nesretno izgubila u 1/8 finala od Kroužil iz Daruvara nakon propuštene 2 meč lopte. Za dva tjedna slijedi veliki turnir Memorijal Saša Paar u Zagrebu na kojem će nastupati i svi ostali članovi kluba